Kategorie:

Skuteczna administracja nieruchomości

W powszechnej opinii zarządca nieruchomości oraz jej administrator to jedna i ta sama funkcja. Prawdopodobnie uważa tak również większość mieszkańców Lublina.

W rzeczywistości jest jednak nieco inaczej. Administracja nieruchomością z pewnością nie jest tym samym, co zarządzanie nią. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu tematowi. Administrator nieruchomości podobnie jak zarządca jest zatrudniany na podstawie uchwały wspólnoty mieszkaniowej. Jest to funkcja pomocnicza względem zarządu. Należy pamiętać o tym, że każda osoba, która stara się o pełnienie tej funkcji powinna posiadać tytuł zawodowy zarządcy nieruchomości. W przeciwnym wypadku nie będzie to możliwe.

Obowiązki administratora szczegółowo określa umowa, która zostaje zawarta pomiędzy nim a zarządem wspólnoty mieszkaniowej.

W każdym przypadku wygląda to nieco inaczej, istnieją jednak pewne ogólnie przyjęte wytyczne dotyczące tego, jakie zadania powinna wykonywać osoba zajmująca się administrowaniem nieruchomością. Jednym z nich nadzór nad pracami remontowymi, które odbywają się wewnątrz budynku lub też takich, które dotyczą jego ścian zewnętrznych lub dachu. Na jego barkach spoczywa również nadzór nad firmą, która dba o czystość obiektu. Administrator powinien także przeprowadzać co pewien czas aktualizację spisu lokatorów zamieszkujących nadzorowany przez niego budynek.

Mieszkasz w Lublinie? Poszukujesz osoby, która poradzi sobie z odpowiedzialnym zadaniem, jakim jest administracja nieruchomością? Skontaktuj się z przedstawicielem firmy POQUI zarządzanie nieruchomościami Lublin. Za jej pośrednictwem z pewnością znajdziesz właściwego kandydata na to stanowisko. Odwiedź zakładkę Kontakt, gdzie znajdziesz numer telefonu oraz formularz, za pomocą którego możesz przesłać swoje zapytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *