Kategorie:

Ramy do obrazów wprost od producenta!

Wiele osób podziwiających obrazy nie zastanawia się nawet przez chwilę nad tym, dlaczego dane dzieło jest oprawione w taką, a nie inną ramę.

Tymczasem ma ona duży wpływ na to, jak będzie odbierany obraz. Jej wybór nie powinien być więc dziełem przypadku. Istnieje kilka ogólnie przyjętych reguł, do których należy się stosować. Obraz przedstawia pejzaż? Najlepiej jest zastosować w takim przypadku ramę złoconą, która posiada dodatkowe zdobienia. Jeżeli mamy do czynienia z abstrakcją lub sztuką nowoczesną najlepiej jest użyć prostej ramy do obrazu, pozbawionej zdobień. Ogólnie akceptowana reguła jest następująca- im starszy obraz, tym bardziej dekoracyjna powinna być rama. W przypadku dzieł, które zostały wykonane niedawno nie zaleca się stosowania zdobień.

Kolejna istotna kwestia to miejsce, w którym zostanie umieszczone dzieło sztuki. Rama powinna komponować się nie tylko z obrazem, ale również z otoczeniem. Jeżeli pomieszczenie posiada ściany mające ciemną barwę, warto pomyśleć o takiej ramie, która ma jasny kolor. Dzięki temu powstanie interesujący efekt wizualny. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć informacji ze sprawdzonego źródła. Na portalach internetowych zajmujących się tematem aranżacji wnętrz, jak również na tych poruszających temat sztuki znajdziesz artykuły napisane przez specjalistów. Warto wziąć ich opinię pod uwagę.

Co prawda nie istnieje obowiązek stosowania się do ogólnie przyjętych reguł, ale czemu nie skorzystać z cennych porad publikowanych przez osoby posiadające wiedzę o ramach do obrazów? Poszukujesz ich producenta? Zapraszam do zapoznania się z ofertą prowadzonego przeze mnie sklepu. Każda z ram jest wykonywana ręcznie. Nie jest to więc produkt wytwarzany taśmowo i dostępny w marketach. Decydując się na złożenie zamówienia możesz być pewien, że rama, którą otrzymasz została zrobiona przez osobę, dla której wykonywana przez nią praca jest życiową pasją. Zadzwoń lub napisz, aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *