Kategorie:

Sklep z ekogroszkiem – gdzie go kupić?

Ekogroszek to materiał wykorzystywany do wytwarzania energii cieplnej. Można go uzyskać z węgla kamiennego lub brunatnego. Istotne jest to, że nie cechuje się on tak charakterystycznymi dla tych surowców właściwościami, których z całą pewnością nie można nazwać ekologicznymi.

Pierwszym etapem produkcji ekogroszku jest kruszenie węgla. Następnie ma miejsce jego przesianie i płukanie. Wszystkie te substancje, które mogą być zagrożeniem dla środowiska naturalnego są w trakcie tego procesu usuwane. Otrzymujemy więc produkt, który uczciwie można nazwać ekologicznym. Ekogroszek w trakcie spalania emituje znacznie mniej gazów cieplarnianych, niż węgiel. Powstaje również znacznie mniej popiołu, niż w przypadku węgla. Ekogroszek spalany jest w kotłach wyposażonych w podajnik tłokowy lub ślimakowy. Charakterystyczne dla tych pieców jest to, że mają one dużą sprawność. Może ona wynosić nawet 90%. Za największą zaletę takich kotłów uważa się to, że nie jest konieczne codzienne ich obsługiwanie przez człowieka. Opał nie musi być dokładany codziennie, jak w przypadku dobrze znanych pieców węglowych. Jesteś zainteresowany zakupem tego produktu? Odwiedź stronę Ekog.pl. To znany na polskim rynku dostawca ekogroszku. Decydując się na zakup tego materiału opałowego właśnie tutaj podejmujesz znakomitą decyzję. Masz pytania lub wątpliwości? Zadzwoń lub napisz do konsultanta firmy, który chętnie odpowie na każde Twoje pytanie.

Dlaczego warto opalać naszym ekogroszkiem?

Ekogroszek to materiał opałowy, który jest uzyskiwany z węgla kamiennego lub brunatnego. Jego dużą zaletą jest wysoka wartość opałowa. Do ogrzania domu potrzebna jest znacznie mniejsza ilość ekogroszku, niż innych dostępnych na rynku materiałów opałowych. Jest to ważne, jeżeli chodzi o ekologię. Im mniej opału używamy, tym mniej szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji trafi do atmosfery. Ma to również duże znaczenie dla domowego budżetu. Używając ekogroszku zapłacisz mniej za ogrzewanie. W skali roku mogą to być całkiem spore oszczędności. Warto również odnotować, że piece stosowane przy spalaniu ekogroszku nie wymagają codziennego dokładania opału przez domowników. Jest to z pewnością wygodne rozwiązanie. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem, możesz poszukać dodatkowych informacji na portalach internetowych zajmujących się ekologią. Z pewnością znajdziesz tam ciekawe artykuły poświęcone zagadnieniu ogrzewania domu, których autorami będą osoby posiadające dużą wiedzę na ten temat. Planujesz zakup ekogroszku? Odwiedź witrynę ekog.pl i zapoznaj się z ofertą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *