Kategorie:

Firma rozliczająca podatki z Niemiec, Austrii. Wnioski o świadczenia rodzinne w Niemczech, Austrii

Wielu Polaków decydujących się na podjęcie pracy poza granicami naszego kraju wybiera Niemcy lub Austrię. Jeżeli wybrałeś tą drugą możliwość wiedz o tym, że istnieje możliwość otrzymania zwrotu podatku.

Trzeba jednak spełnić kilka warunków. Po pierwsze- podatnik musi przygotować dokumenty poświadczające, że pracował na terenie Austrii ponad 183 dni. Drugim warunkiem koniecznym jest wykazanie, że dochód w 90% został uzyskany na terenie Austrii, ewentualnie należy wykazać uzyskanie w innym kraju dochodu niższego, niż 11 000 euro.

Jeżeli pracowałeś w Austrii krócej niż pół roku, nie musisz się rozliczać z tamtejszym urzędem skarbowym. W Niemczech sytuacja wygląda nieco inaczej. Rozliczanie się nie jest tam obowiązkowe. Trzeba jednak mieć na uwadze, że urząd skarbowy może zdecydować o konieczności rozliczenia się przez podatnika. Wyśle wtedy do niego specjalne pismo w tej sprawie. Odmowa wiąże się z karą, lepiej więc zastosować się do zaleceń od razu. Firma Intertax24 zajmuje się również świadczeniami rodzinnymi, jakie należą się osobom pracującym na terenie Austrii.

Ubiegać się o te pieniądze mogą osoby posiadające obywatelstwo austriackie oraz uchodźcy, którym udzielono azylu w tym kraju. Prawo do zasiłku rodzinnego mają obywatele państw należących do Unii Europejskiej oraz osoby, które są obywatelami Szwajcarii. Tak właśnie wygląda to w teorii, w praktyce są to często dosyć skomplikowane sprawy. Potrzebujesz pomocy w skompletowaniu dokumentów oraz w rozpoczęciu starań o uzyskanie zwrotu podatku lub wypłaty zasiłku rodzinnego w Austrii lub w Niemczech? Skontaktuj się z firmą Intertax24 rozliczanie podatku z Niemiec. Istnieje ona od 2014 roku, a jej siedzibą jest Nakło leżące w okolicach Opola. Doświadczeni pracownicy tej firmy pomogą w uzyskaniu zwrotu podatku lub świadczenia rodzinnego w Niemczech i Austrii. Posiadają oni wiedzę odpowiednią do tego, aby zastosowane zostały wszelkie dozwolone w prawie tych państw ulgi, dzięki czemu otrzymana przez Państwa kwota może być wyższa, niż wydawało się na początku. Zadzwoń lub napisz, aby uzyskać więcej szczegółów dotyczących oferty firmy Intertax24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *