Kategorie:

Testy Covid – gdzie wykonać w Rzeszowie?

Obecnie dostępnych jest wiele różnych testów na COVID 19. Różnią się pomiędzy sobą nie tylko ceną, ale również sposobem wykrywania wirusa, którego obecność tak mocno skomplikowała nasze życie w ostatnim czasie.

Dotyczy to również mieszkańców Rzeszowa. Jednym z przeprowadzanych testów jest ten, który określany jest nazwą RT-PCR. Pobranie wymazu trwa zaledwie kilkanaście sekund. Materiał do badań pobierany jest z gardła za pomocą wymazówki. To, jak długo trzeba będzie czekać na wynik badania zależy od laboratorium, do którego trafiła próbka. Nie powinno to jednak trwać dłużej, niż 2 dni robocze. Warto wiedzieć o tym, że test RT-PCR to jedyny test na SARS-CoV-2, które jest oficjalnie polecany przez Światową Organizację Zdrowia. Jego skuteczność ocenia się na 99%. Każdy, kto planuje poddać się takiemu badaniu powinien pamiętać o pewnej istotnej kwestii.

Na około 3 godziny przed planowaną wizytą w gabinecie, w którym odbędzie się badanie należy wstrzymać się przed spożywaniem jakichkolwiek posiłków. W chwili obecnej w przypadku pozytywnego wyniku wymazu wskazane jest również przeprowadzenie dodatkowego testu mającego na celu ustalenie, czy osoba z dodatnim wynikiem jest zakażona wariantem Delta. Jesteś mieszkańcem Rzeszowa lub najbliższych okolic tego miasta?

Planujesz poddanie się badaniu, którego celem będzie ustalenie, czy jesteś zakażony wirusem SARS-CoV-2?

Skorzystaj z możliwości, jakie oferuje Podkarpackie Centrum Genetyczne OncoGenLab – Laboratorium genetyczne Rzeszów. Możesz przeprowadzić tutaj test na COVID z wykorzystaniem metody RT-PCR. Dzięki temu będzie możliwe potwierdzenie lub wykluczenie zakażenia koronawirusem. Jest to jeden z wielu elementów bogatej oferty tego centrum medycznego. Oprócz przeprowadzenia testu na COVID możliwe jest tutaj również poddanie się zabiegom zaliczanym do diagnostyki patomorfologicznej. Szczegółowy zapis oferty znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej centrum medycznego. Zadbaj o swoje zdrowie, zaufaj znakomitym specjalistom zatrudnionym w Podkarpackim Centrum Genetycznym OncoGenLab!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *