Kategorie:

Namioty na samochód, jakie wybrać? CO warto o nich wiedzieć?

Pierwszym skojarzeniem z namiotem u większości osób nie jest z pewnością dach samochodu osobowego. Tymczasem namiot nie musi być wcale rozkładany na ziemi.

Coraz większą popularność zdobywa rozwiązanie, dzięki któremu każdy właściciel auta może poczuć się przez chwilę tak, jakby był posiadaczem kampera. Namiot dachowy może być rozłożony na dachu zdecydowanej większości samochodów osobowych. Jedyny warunek, jaki musi być tutaj spełniony to nośność dachu wynosząca minimum 75 kg. Oczywiście namiot wraz ze śpiącymi w nim ludźmi waży zwykle więcej, niż 75 kg.

Mamy jednak tutaj do czynienia z obciążeniem statycznym, a nie dynamicznym. W nocy, gdy namiot zostanie rozłożony, auto nie będzie się przemieszczać. Do umieszczenia go na dachu pojazdu potrzebne są dwie osoby. Samym przygotowaniem miejsca noclegowego może się zająć tylko jedna z nich. Rozłożenie namiotu zajmuje zaledwie kilka minut. Nieco dłużej potrwa jego ponowne złożenie, jednak nie powinno to zająć więcej czasu, niż około 10 minut. Kiedy warto rozważyć zakup namiotu na samochód osobowy ? Jeżeli myślisz tylko o jednej wyprawie, wybierz inne rozwiązanie. Jeśli planujesz regularne wycieczki, jest to opcja, nad którą koniecznie trzeba się zastanowić. W przypadku wątpliwości możesz zasięgnąć opinii znajomych, którzy podróżowali już z takim namiotem. Jeśli nie znasz nikogo takiego odwiedź portale internetowe poświęcone turystyce oraz motoryzacji – zobacz tu: namiot rozkładany na dachu samochodu.

Na pewno znajdziesz tam artykuły na ten temat, których autorami są osoby wielokrotnie podróżujące z takim namiotem. Brak znajomych, którzy przetestowali tego typu rozwiązanie wcale nie jest zaskakujący. W naszym kraju jest to wciąż pewnego rodzaju nowość. Z roku na rok przybywa jednak fanów namiotu rozkładanego na dachu samochodu osobowego. Wydaje się, że ten trend nie ulegnie odwróceniu. Tym tematem zaczynają się interesować dziennikarze popularnych w Polsce telewizji, stacji radiowych i portali internetowych. Do tej pory nocowałeś w namiocie, który był rozkładany na ziemi? Zastanów się nad inną możliwością spędzenia nocy w czasie urlopowej wyprawy, która została opisana w tym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *