Kategorie:

Herbata z szafranem, niesamowity napój!

Szafran znany jest ludzkości już od kilku tysięcy lat. Grecy i Rzymianie stosowali go nie tylko jako przyprawę. Pełnił również rolę barwnika do tkanin i leku przeciwbólowego.

W tych odległych czasach na świecie można było natknąć się na szafran w stanie dzikim. Obecnie nie jest to już możliwe. Wszystkie miejsca, w których jest uprawiany znajdują się pod kontrolą człowieka. Kraje, w których znajdują się największe uprawy tej rośliny to Iran, Turcja, Indie oraz Hiszpania. To właśnie z ostatniego z wymienionych krajów pochodzi ta odmiana, która jest najbardziej ceniona na świecie.

Chodzi o szafran z okolic hiszpańskiego miasta Walencja. Jeżeli ktoś chce zostać hodowcą szafranu, może podjąć się tego zadania. Konieczne jest jednak posiadanie dużej cierpliwości. Po zakopaniu cebulek krokusa należy odczekać minimum dwa lata, zanim zostaną one odkopane i zasadzone ponownie. Dopiero wtedy można liczyć na to, że pojawi się taki szafran, na jaki liczymy. Wiele osób zapewne zastanawia się nad tym, dlaczego ta przyprawa jest tak droga. Należy zwrócić uwagę na to, że kwiaty zrywa się ręcznie. Nie można tutaj skorzystać z pomocy maszyn. Pozyskanie szafranu wymaga więc ciężkiej pracy wielu osób. Działa on niezwykle korzystnie na ludzkie zdrowie. Zawiera m.in. duże ilości witaminy C oraz kwas foliowy. Znane są również jego właściwości antydepresyjne.

Naukowcy wciąż badają to, jak szafran wpływa na zdrowie człowieka. Być może w niedalekiej przyszłości pojawią się nowe informacje na ten temat. Znakomicie nadaje się on również do tego, aby dodać go do herbaty. W niektórych częściach świata jest to często praktykowany zwyczaj. Jako przykład można podać Kuwejt, w którym szafran dodawany jest to czarnej herbaty. W Polsce takie zastosowanie tej przyprawy nie jest jeszcze zbyt popularne, ale pewnie zmieni się to w bliskiej przyszłości. Jesteś zainteresowany regularnym spożywaniem herbaty z szafranem (tu kupisz herbata z szafranem)? Odwiedź stronę internetową sklepu Mandaryn, w którym możesz kupić tą przyprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *