Kategorie:

Jazda po alkoholu, pomoc prawna

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa dotyczące jazdy po spożyciu alkoholu można nazwać restrykcyjnymi w porównaniu do tych obowiązujących w innych europejskich krajach. Niestety w Polsce wciąż jest to duży problem.

Wskazują na to statystyki z 2021 roku. Do października 2021 roku zatrzymano w Polsce ponad 64 tysiące nietrzeźwych kierowców. Trzeba przyznać, że ta liczba robi duże wrażenie. Trudno wyobrazić sobie to, że aż tylu nieodpowiedzialnych użytkowników dróg zaryzykowało konflikt z prawem wyruszając w drogę. Jest to jednak smutna rzeczywistość. Niestety zdarza się to również w Lublinie i jego okolicach. Każdy chyba zgodzi się więc z tym, aby kary dla pijanych kierowców były niezwykle surowe. W myśl obowiązujących aktualnie przepisów prawa o stanie po użyciu alkoholu mówimy wtedy, jego zawartość w organizmie kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Jest to wykroczenie z artykułu 87 kodeksu wykroczeń. Według obowiązującego w naszym kraju prawa stanem nietrzeźwości u kierowcy nazywamy sytuację, w której zawartość alkoholu w organizmie wynosi powyżej 0.5 promila. Jest to przestępstwo z art. 178a kodeksu karnego. Jeżeli zostaniesz zatrzymany przez policję właśnie z takiego powodu, jak jazda po pijanemu konieczna wydaje się być konsultacja z prawnikiem. Zwłaszcza wtedy, gdy po raz pierwszy popełniłeś tak nieodpowiedzialny czyn a wcześniej nigdy nie miałeś do czynienia z policją i sądem. Nie jest to oczywiście obowiązek. Wydaje się jednak, że trudno będzie Ci poradzić sobie z tym samodzielnie. Przeciętny obywatel naszego kraju nie posiada raczej zbyt dużej wiedzy na temat przepisów prawa. Do tego dochodzi jeszcze stres związany z zatrzymaniem przez policję.

Opisywany w tym artykule problem dotyczy Ciebie lub kogoś z Twojej rodziny albo grona bliskich znajomych? Skontaktuj się z adwokatem Martynianem Jaskiem. Pomaga on również tym osobom, które zostały zatrzymane przez policję za jazdę po alkoholu. Szczegółowy opis oferty tego znanego w Lublinie adwokata znajdziesz na jego oficjalnej stronie internetowej adwokat-jasek.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *