Kategorie:

Geodeta Liszki, mapy do celów projektowych i wiele więcej

Planujesz ubieganie się o pozwolenie na budowę? Konieczne będzie sporządzenie przez geodetę mapy do celów projektowych. Powstaje ona na podstawie przeprowadzonych przez specjalistę pomiarów terenu oraz aktualizacji mapy zasadniczej.

Dopiero wtedy, gdy taka mapa zostanie zatwierdzona przez Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej będzie możliwe złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Informacje na temat tego, czym konkretnie jest mapa, której poświęcony jest ten artykuł znajdziemy w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa opublikowanym 21 lutego 1995 roku. Wynika z niego, że jest to opracowanie geodezyjne, które musi być gotowe przed rozpoczęciem realizacji projektu budowlanego. W tym dokumencie znajdziemy osie ulic, jak również linie zabudowy. W przypadku tego rodzaju mapy najczęściej stosuje się skalę 1:500. Istnieje możliwość wykonania mapy w skali 1:1000, jeżeli ma ona dotyczyć inwestycji liniowej. Nie ma innej możliwości uzyskania tego dokumentu, niż zlecenie wykonania go geodecie. W myśl obowiązujących w naszym kraju przepisów prawa tylko ten specjalista może podjąć się tego zadania. Czas oczekiwania na wykonanie takiej mapy to zwykle około 3 tygodnie. Nie istnieje uniwersalny cennik dla całego kraju. Wszystko zależy od tego, ile za taką usługę płaci się w danej okolicy. Musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 1500zł.

Jesteś mieszkańcem miejscowości Liszki lub jej okolic? Chcesz zlecić geodecie wykonanie mapy do celów projektowych? Firma AVACON ma dla Ciebie ciekawą ofertę. Istnieje ona już od 2009 roku i działa głównie w branży sanitarnej zajmując się wykonywaniem projektów sieci i przyłączy. W ofercie firmy AVACON znajdują się również usługi geodezyjne. Szczegółowy opis oferty znajdziesz na stronie avacon.pl. Zaufaj doświadczonym profesjonalistom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *