Kategorie:

Fotowoltaika, panele – pomorskie, jaką firmę wybrać?

Na coraz większej ilości dachów budynków w Polsce widoczne są panele fotowoltaiczne. Dotyczy to również Starogardu Gdańskiego. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ takie tematy, jak ekologia oraz zielona energia są obecnie często poruszane w mediach.

Nie chodzi tutaj wcale o niszowe portale internetowe, ale najbardziej popularne witryny oraz stacje radiowe i telewizyjne. Dzięki temu przeciętny Polak ma coraz większą wiedzę na temat ekologii, w tym również zielonej energii. Trudno przypuszczać, aby ten trend uległ odwróceniu w najbliższych latach. Czym dokładnie jest fotowoltaika? To taka dziedzina nauki, której przedmiotem zainteresowania jest zamiana promieniowania emitowanego przez Słońce na energię elektryczną. Panel słoneczny zbudowany jest z ogniw, które zostały wykonane specjalnie w tym celu, aby mogły skutecznie realizować zadanie, do którego zostały przeznaczone – zobacz też panele słoneczne Kartuzy.

Najwyższą sprawnością cechują się ogniwa wykonane z krzemu monokrystalicznego. Nieco niższą sprawnością, ale przy tym bardziej atrakcyjną ceną charakteryzują się ogniwa wykonane z krzemu polikrystalicznego. Ważnym elementem panelu fotowoltaicznego jest licznik dwukierunkowy. Jak słusznie wskazuje na to jego nazwa, mierzy on ilość prądu wyprodukowanego przez instalację oraz ilość pobranej energii. Kolejny istotny element instalacji to falownik. Jego działanie polega na zamianie prądu stałego na zmienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w każdym gospodarstwie domowym. Korzystasz z paneli słonecznych? Jesteś więc prosumentem. To znaczy, że nie tylko korzystasz z energii elektrycznej, ale również ją produkujesz. Wiele osób jest na pewno zainteresowanych tym, jaka jest trwałość takich paneli. Można spodziewać się tego, że będą prawidłowo wykonywać zadanie, do którego zostały przeznaczone przez około 25 lat. Podobnie jak w przypadku innego rodzaju produktów, tak i tutaj mamy do czynienia z bardziej i mniej znanymi markami. Aby mieć pewność, że wybrałeś panel od dobrego producenta warto jest skonsultować się z przedstawicielem firmy, której planujesz powierzysz zadanie montażu paneli fotowoltaicznych. Mieszkasz w Starogardzie Gdańskim lub jego okolicach? Powinieneś zainteresować się ofertą firmy Helius Energia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *