Kategorie:

Kursy dla marynarzy, gdzie warto je zrobić?

Marynarz to tak naprawdę każda osoba, która należy do załogi statku. Jest nim więc zarówno kapitan, bosman, jak i osoba odpowiedzialna za sprawy czysto techniczne, np. związane z działaniem silnika.

Wiele osób marzy o wykonywaniu pracy marynarza, o dalekich morskich podróżach. Nie zawsze zdajemy sobie jednak sprawę z tego, jak bardzo wymagający jest ten zawód. Marynarz spędza wiele czasu poza domem, z rodziną kontaktuje się wtedy telefonicznie lub wykorzystując internet. Zdecydowana większość podpisywanych przez nich kontraktów dotyczy przynajmniej 3-miesięcznego pobytu na morzu. Jeżeli chodzi o egzotyczne miasta portowe, to rzadko okazuje się, że jest czas na ich zwiedzanie. Najczęściej nawet podczas postoju w porcie na pokładzie statku jest wiele spraw, którymi należy się zająć. Jak to zwykle bywa w przypadku wielu innych zawodów, tak i tutaj realność znacząco różni się od wcześniejszych wyobrażeń. Pomimo to praca marynarza to jednak gwarancja wielu niezapomnianych emocji. Istotne jest tutaj również wynagrodzenie. Marynarz zarabia naprawdę dobrze.

Co powinieneś zrobić, jeżeli chcesz nim zostać? Jeśli nie ukończyłeś jednej ze szkół średnich i wyższych, które zapewniają zdobycie uprawnień marynarskich po ukończeniu edukacji, zostaje Ci zapisanie się na odpowiedni kurs. Dobrze się zastanów, czy jest to praca dla Ciebie, jeżeli masz problemy ze zdrowiem. Marynarz musi posiadać znakomitą kondycję. Zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

Zdecydowanie nie jest to zawód dla każdego. Pomyśl o tym, czy wytrzymasz kondycyjnie długi pobyt na morzu i czy poradzisz sobie z tym, że przez kilka miesięcy nie będziesz widział swoich bliskich. Jeżeli uważasz, że dasz sobie radę, odwiedź stronę internetową firmy Maritime Security i zapoznaj się z jej ofertą na kursy dla marynarzy. Po ukończeniu jednego z kursów prowadzonych przez specjalistów z tej firmy będziesz mógł spełnić swoje marzenie o wykonywaniu pracy marynarza. Masz dodatkowe pytania lub wątpliwości? Zadzwoń lub prześlij konsultantowi Maritime Security wiadomość mailową. Uzyskasz wtedy więcej informacji potrzebnych Ci do podjęcia decyzji o wzięciu udziału w kursie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *