Kategorie:

Spółka zagranicą? Czy warto, co o nich trzeba wiedzieć?

Kiedy rozwój firmy przebiega zgodnie z oczekiwaniami jej właścicieli, często zostaje podjęta decyzja o rozszerzeniu działalności również poza granice naszego kraju.

Może chodzić zarówno o jedno z państw sąsiadujących z Polską, jak i kraj leżący na innym kontynencie. Jeżeli zdecydujesz się na wyjście ze swoją działalnością za granicę, musisz wcześniej odpowiednio się do tego przygotować. Najprawdopodobniej konieczne będą konsultacje z kancelarią prawną i doświadczonym księgowym. Możesz oczywiście samodzielnie poszukać informacji na temat obsługi firm zagranicznych w sieci. Internetowy poradnik może jednak okazać się niewystarczający.

Samo założenie takiej spółki jest dosyć skomplikowaną sprawą. Zwłaszcza dla takiej osoby, która dopiero rozpoczyna działalność biznesową poza granicami naszego kraju. W załatwieniu wszystkich niezbędnych w takim przypadku formalności chętnie pomoże specjalista, dla którego nie jest to nowość. Należy również odnotować, że podobnie jak w przypadku polskiego prawa, tak i w innych krajach z czasem dochodzi do zmian w przepisach. Osoba zorientowana w temacie będzie potrafiła odpowiednio wcześnie poinformować przedsiębiorcę o tym, że powinien przygotować się na nadejście zmian w prawie.

Zobacz np: rejestracja spółki w Estonii.

Obsługa spółek zagranicznych

Planujesz zwiększenie zasięgu działania Twojej firmy? Zdecydowałeś się na rozpoczęcie działalności poza granicami naszego kraju? Kancelaria Jabłońscy zaprasza do kontaktu. Pracujący tutaj specjaliści pomogą Ci zarówno przy dopełnieniu wszelkich formalności związanych z założeniem spółki zagranicznej, jak i w czynnościach powiązanych z działaniami firmy, która już rozpoczęła działania poza Polską. Możesz liczyć na profesjonalną bieżącą obsługę księgową, jak również na pomoc w założeniu i prowadzeniu konta bankowego. Zadzwoń lub napisz, aby poznać szczegóły oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *