Kategorie:

Rusztowania elewacyjne, co warto o nich wiedzieć?

Czym jest rusztowanie elewacyjne? To prosta konstrukcja mająca charakter tymczasowy. Dzięki niej możliwe jest przeprowadzenie remontu budynku. Może tutaj chodzić zarówno o renowację tylko jednej ze ścian lub dachu, jak również całego obiektu.

Rusztowanie umożliwia osobom wykonującym pracę związaną z renowacją obiektu realizację zadań, które zostały im zlecone przy zapewnieniu im najwyższego możliwego poziomu bezpieczeństwa. Wykorzystywane jest ono nie tylko w branży budowlanej, ale również eventowej. Należy pamiętać o tym, aby odpowiednio dobrać rodzaj rusztowania do charakterystyki danego zlecenia. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że prace zostaną zakończone w ustalonym terminie, a pracownikom zostanie zapewnione bezpieczeństwo. Konieczne jest przeanalizowanie kilku istotnych kwestii. Jedną z nich jest maksymalne dopuszczalne obciążenie, jakiemu może być poddane rusztowanie. Jeżeli dana inwestycja będzie wymagała umieszczenia na pomostach materiałów o dużej wadze, konieczne będzie wprowadzenie pewnych zmian w początkowych założeniach projektu.

W takim przypadku konieczne będzie skrócenie szerokości pomostów rusztowania. Należy również określić to, jaką wysokość ma mieć taka konstrukcja, aby realizacja zlecenia mogła odbywać się zgodnie z planem. Ważne jest również to, w jaki sposób będą połączone ze sobą poszczególne elementy konstrukcji. Największą stabilność zapewniają połączenia klinowe i zaciskowe. Należy również zdecydować o tym, jaką szerokość będzie miał pomost i jak długi będzie podest. Możliwy jest zakup nowego rusztowania, jak również wykorzystanie używanego. Wiele zależy tutaj od budżetu, jakim dysponuje inwestor. Należy pamiętać o tym, że kiedy nadchodzi moment rozpoczęcia instalacji rusztowania, mogą się tym zajmować wyłącznie osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Ponieważ będą tu przez pewien czas pracować ludzie, nie ma tutaj miejsca na improwizację.

Całość musi zostać zamontowana w taki sposób, aby nie było żadnych wątpliwości co do kwestii bezpieczeństwa. Rozpoczęcie jakichkolwiek prac w miejscu realizacji inwestycji poprzedzone jest odbiorem technicznym rusztowania. Najczęściej dokonuje go kierownik budowy. To jeszcze nie wszystko, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo pracowników. Przynajmniej raz w miesiącu rusztowanie powinno przechodzić przegląd techniczny. Powinien się on odbyć także wtedy, gdy miały miejsce intensywne opady lub przez pewien czas wiał w danym miejscu wyjątkowo silny wiatr. Jesteś zainteresowany zakupem rusztowania? Zapoznaj się z ofertą firmy Pro-Men – rusztowania elewacyjne Plettac używane. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z przedstawicielem firmy drogą telefoniczną lub mailową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *