Kategorie:

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno, poznaj jego właściwości zdrowotne.

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno wykazuje szereg cennych właściwości. Są one znane już od starożytności (już w starożytnym Egipcie był nazywany złotem faraonów).

W składzie ma aż 85% nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także tymochinon, czyli substancję wykazującą sile działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jest pozyskiwany z nasion czarnuszki siewnej, którą można spotkać przede wszystkim w Europie Wschodniej i zachodniej części Azji. Olejek z czarnuszki ma w składzie prozdrowotne substancje, takie jak: nienasycone kwasy tłuszczowe (85%), kwas linolowy (60%), kwas oleinowy (25%), a także kwas alfa linolenowy (1%). Ponadto składa się z witaminy E, biotyny, steroli, przeciwutleniaczy, soli mineralnych (wapna, cynku, miedzi, potasu, żelaza), tymochinonu (składnika o właściwościach przeciwzapalnych). Za ich pomocą olej z czarnuszki ma działanie antynowotworowe.

Zarówno nasiona, jak i olejek z czarnuszki ma korzenny, wyrazisty i intensywny smak, na pierwszy rzut oka kojarzący się z pieprzem. Jego konsystencja jest gęsta, kolor ciemnobrązowy, a smak miodowy. Olej z czarnuszki tłoczony na zimno wykorzystywany jest do leczenia dolegliwości przewodu pokarmowego, między innymi wzdęć, nadmiernych gazów, a także nieżytu żołądka. Ma również pozytywny wpływ na pracę wątroby. Szukasz firmy, która produkuje i rozprowadza olej z czarnuszki tłoczony na zimno? Sprawdź ofertę lubelskiej olejarni Olo-Vita!

Oferujemy świeże, naturalne oleje tłoczone na zimno,w tym olej z pestek czarnuszki, a także pomoc dietetyczno-psychologiczną w zakresie zdrowego odżywiania. Olej z czarnuszki tłoczony na zimno Olo-Vita ma cenne właściwości takie jak: sterole, flawonoidy, witaminę E, olejek eteryczny, tymochinon, olejek eteryczny, nienasycone kwasy tłuszczowe i inne dobroczynne składniki. Chcesz poznać więcej szczegółów na temat naszej oferty – więcej na stronie sklepu: https://sklep.olo-vita.eu/ .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *