Kategorie:

Nawozy do trawników

Atrakcyjny wygląd trawnika to cel zdecydowanej większości właścicieli posesji, na terenie których udało się wygospodarować wolne miejsce dla ogrodu.

Jeżeli otoczenie domu wygląda ładnie, również sam budynek zyskuje w oczach osób, które na niego spoglądają. Chodzi tutaj zarówno o sąsiadów, jak i przypadkowych przechodniów. Większość właścicieli trawników stawia jednak na pierwszym miejscu własną, osobistą satysfakcję z posiadania znakomicie utrzymanego, ładnie wyglądającego trawnika. Jaki nawóz powinien być zastosowany, aby móc osiągnąć taki efekt? Nawozy do trawników dzielimy na trzy grupy. Do pierwszej z nich należą te, które działają przez długi czas. Może to być okres około 100 dni. Substancje odżywcze uwalniane są wtedy do gleby w powolnym tempie. Zapewnia to roślinom możliwość wchłaniania dużej ilości nawozu. Drugą grupę tworzą nawozy granulowane.

W tym przypadku składniki odżywcze są uwalniane przez miesiąc od momentu zastosowania nawozu. Każdy ogrodnik powinien pamiętać o tym, aby przechowywać nawóz granulowany w suchym miejscu, w którym nie będzie on narażony na działanie promieni słonecznych. Kolejny rodzaj nawozów do trawnika to te, które mają postać płynną. Działają krótko, konieczne jest więc stosowanie ich co kilka lub kilkanaście dni. Istnieje tutaj ryzyko przenawożenia trawnika. Jeżeli do tego dojdzie, to mogą pojawić się miejsca, w których rośliny nie będą rosnąć lub takie, w których wyraźnie widoczna będzie przebarwiona trawa. Jesteś zainteresowany zakupem nawozu do trawnika? Odwiedź stronę internetową sklepu Zielone Hobby. Każdy ogrodnik znajdzie tutaj wszystko to, czego potrzebuje. Masz pytania? Konsultant firmy Zielone Hobby chętnie odpowie na każde z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *