Kategorie:

Naprawa dysku po zalaniu szybko i sprawnie

Właściciel każdego urządzenia elektronicznego powinien dbać o to, aby nie było ono narażone na kontakt z wodą. Może to spowodować poważne uszkodzenie sprzętu a w związku z tym konieczność wydania sporej sumy pieniędzy na jego naprawę.

Do tego dochodzi groźba utraty danych przechowywanych na dysku. Utrata fotografii przedstawiających rodzinne wakacje lub informacji ważnych dla działania firmy może okazać się bardzo bolesna dla właściciela urządzenia elektronicznego. Co należy zrobić, gdy pomimo zachowywania ostrożności będzie miał miejsce taki wypadek, jak zalanie laptopa wodą? Zaleca się ostrożne wyjęcie dysku po upewnieniu się, że urządzenie jest odłączone od prądu elektrycznego.

Następnie konieczne jest osuszenie dysku. Nie należy jednak przy tym stosować suszarki do włosów. Specjaliści zdecydowanie odradzają również pozostawienie dysku na słońcu. W ten sposób może dojść do tak poważnego uszkodzenia, że nie będzie możliwe odzyskanie danych. Co należy zrobić? Konieczne jest owinięcie dysku twardego papierowym ręcznikiem i umieszczenie go w szczelnej torbie. Kolejnym krokiem powinno być udanie się do zakładu zajmującego się naprawą urządzeń elektronicznych. Pracujący tam profesjonaliści usuwają pokrywę dysku twardego w zamkniętym pomieszczeniu, w którym następuje odfiltrowanie unoszących się w powietrzu cząstek.

Mieszkasz w Lublinie i dotyczy Cię problem opisany w tym artykule? Zapoznaj się z ofertą MMC Data Recovery! Zatrudnione tutaj osoby posiadają duże doświadczenie w wykonywaniu napraw dysku po zalaniu. Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń lub napisz, aby poznać więcej szczegółów oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *