Kategorie:

Leczenie kanałowe, gdzie w Krakowie?

Próchnica to choroba zębów spowodowana działalnością bakterii, jej rozwojowi sprzyja cukier zawarty w spożywanych przez nas potrawach i napojach. Niestety w Polsce występuje ona powszechnie, co ma negatywne skutki na stan uzębienia mieszkańców naszego kraju.

Badania pokazują, że aż 57% Polaków, którzy mają ukończone 40 lat, nosi protezę. Wynik ten byłby z pewnością lepszy, gdybyśmy bardziej dbali o stan naszych zębów i nie dopuszczali do tego, aby próchnica mogła się rozwijać nieleczona. Jej skutkiem może być tak poważne uszkodzenie zęba, że grozić mu będzie usunięcie. Dentyści starają się do tego nie dopuścić, o ile pacjent zgłosi się do nich odpowiednio wcześnie. Dużą szansę na uratowanie zęba daje leczenie kanałowe, nazywane również endodontycznym. Polega ono na usunięciu poddanej zmianom chorobowym miazgi z wnętrza zęba i zastąpienie jej specjalnie do tego celu przygotowanym materiałem. Będzie on skutecznie zabezpieczał to miejsce przed bakteriami. Zabieg ten nie jest wcale prosty do przeprowadzenia dla dentysty ze względu na bardzo małą średnicę kanałów zębowych. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie podczas zabiegu mikroskopu.
Taką właśnie usługę oferuje krakowski gabinet EndoDentist.

Leczenie kanałowe jest tutaj przeprowadzane przy zastosowaniu mikroskopu umożliwiającego stomatologowi dokładne przyjrzenie się chorej części zęba. Znacznie ułatwia to dentyście pracę. Zanim rozpocznie się zabieg, lekarz może wykonać zdjęcie rentgenowskie zęba pacjenta przy pomocy specjalnego urządzenia będącego na wyposażeniu gabinetu. Nie zawsze ma to miejsce, zależne jest to od tego, w jakim stanie znajduje się ząb.

Jak więc widać EnDodentist dba o to, aby w leczeniu uzębienia wykorzystywany był nowoczesny sprzęt. Należy wspomnieć również o tym, że zatrudnieni tutaj dentyści mają duże doświadczenie, zdecydowanie można nazwać ich profesjonalistami. Mieszkasz w Krakowie lub w bliskich okolicach tego miasta i dotknęły Cię problemy związane ze stanem zdrowia Twoich zębów? Gabinet stomatologiczny EnDoDentist wydaje się być w takiej sytuacji najbardziej rozsądnym wyborem. Zadzwoń i umów się na wizytę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *