Kategorie:

KTG mobilne, w domu

KTG to kardiotokografia. Jest to badanie, które ma na celu monitorowanie pracy serca płodu oraz dokonywanie zapisu czynności skurczowej mięśnia macicy. Jednym z dwóch głównych elementów KTG jest kardiografia.

Polega ona na monitorowaniu tego, jak pracuje serce płodu przy wykorzystaniu urządzenia nazywanego elektrokardiografem. Czasem stosowana jest też sonda ultrasonograficzna. Drugim z elementów badania jest tokografia. Mamy tutaj do czynienia z rejestracją czynności skurczowej macicy przy zastosowaniu przez lekarza specjalnego czujnika. Jest on umieszczany na brzuchu kobiety będącej w ciąży. Badanie KTG trwa zwykle około pół godziny. Wszystko zależy jednak od stanu zdrowia pacjentki. Może się zdarzyć, że będzie ona poddawana badaniu przez godzinę. W niektórych przypadkach aparatura konieczna do przeprowadzenia badania pracuje przez cały czas trwania porodu. Zawsze decyduje o tym lekarz biorąc pod uwagę stan zdrowia ciężarnej kobiety. Zalecane jest leżenie na lewym boku w trakcie trwania zabiegu. Dzięki temu udaje się uniknąć uciskania żyły głównej. Badanie jest zwykle przeprowadzane po raz pierwszy w okolicach terminu porodu. Nie powinno się go przeprowadzać wcześniej, niż w 25. tygodniu ciąży. Takie są oficjalne zalecenia lekarzy specjalizujących się w opiece nad kobietami w ciąży. Mieszkanki Łodzi i okolic tego miasta powinny wiedzieć o tym, że zabieg znany jako KTG można wykonać również we własnym domu.

Dzięki Pregnabit możliwe jest wykonanie zabiegu KTG w zaciszu domowym bez konieczności udawania się do gabinetu lekarskiego. Urządzenie znajdujące się w ofercie tej firmy pozwala na przeprowadzenie zabiegu we właśnie takich komfortowych dla kobiety będącej w ciąży warunkach. Pregnabit może pochwalić się certyfikatem medycznym potwierdzającym najwyższą jakość produktu i jednocześnie dającym gwarancję bezpieczeństwa tym osobom, które skorzystają z oferty. Wszystkie dane zostaną zapisane, dzięki czemu lekarz będzie miał do nich dostęp, jeżeli tylko będzie miał potrzebę zapoznania się z nimi. Skorzystaj z możliwości, jakie daje Pregnabit!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *