Kategorie:

Fizjoterapeuta rehabilitant Poznań Winogrady, kogo wybrać?

W 2015 roku weszły w życie nowe przepisy prawa dotyczące zawodu fizjoterapeuty. Od tej pory jest to zawód medyczny.

We wspomnianych przepisach znalazły się szczegółowe ustalenia tego, jakie prawa i obowiązki ma fizjoterapeuta. Posiada on m.in. prawo do podejmowania samodzielnej decyzji dotyczącej przebiegu terapii pacjenta, którym się zajmuje. Ponosi on przy tym wyłączną odpowiedzialność za jej efekty. Warto wspomnieć o tym, że każdy fizjoterapeuta otrzymuje od uprawnionej do tego instytucji swój własny, unikalny numer. Osoba, której nie został on przyznany nie posiada uprawnień do wykonywania tego zawodu.

Właśnie w ten sposób łatwo można się przekonać o tym, czy faktycznie ma się do czynienia ze specjalistą. Dzięki wejściu w życie nowych przepisów pacjenci mogą czuć się bardziej bezpiecznie. Wcześniej do zajęcia się fizjoterapią uprawniało ukończenie kursu. Nie było konieczne ukończenie studiów wyższych, co jest obecnie wymagane. Fizjoterapeuta podczas pierwszego spotkania z pacjentem przeprowadza szczegółowe badanie, którego efektem jest postawienie diagnozy funkcjonalnej.

Następny krok to testy funkcjonalne, dzięki którym możliwe jest ustalenie przyczyn pojawienia się dolegliwości, z którą do gabinetu specjalisty zgłosił się pacjent. Teraz następuje ustalenie celów terapii. Brany jest pod uwagę zarówno krótszy, jak i dłuższy termin. Wtedy mogą się już rozpocząć sesje terapeutyczne. Będą się one odbywać do czasu, aż opracowany wcześniej cel terapii zostanie osiągnięty. Jesteś mieszkańcem Poznania, a konkretnie dzielnicy Winogrady? Poszukujesz fizjoterapeuty lub ktoś z Twojej rodziny potrzebuje jego pomocy? Mateusz Kruświcki jest osobą, która może skutecznie pomóc. Zadzwoń lub napisz, aby umówić się na wizytę w gabinecie specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *