Kategorie:

Czym są i kto robi nocne pokazy dronów?

Zakończeniem wielu imprez organizowanych w naszym kraju jest pokaz fajerwerków. Wzrasta jednak liczba osób, którym nie podoba się taki spektakl. Głównym zastrzeżeniem wobec organizatorów takich atrakcji jest hałas, jakiego nie da się uniknąć podczas pokazu sztucznych ogni.

Przeszkadza on nie tylko wielu ludziom, zwłaszcza mieszkańcom bliskiej okolicy miejsca organizacji imprezy. Boją się go również zwierzęta. Jest to dobrze widoczne w noc sylwestrową. Właściciele psów i kotów dobrze wiedzą o tym, co dzieje się wtedy w ich domach. Kolejną wadą fajerwerków jest to, że są produkowane przy zastosowaniu toksycznych substancji.

Zdecydowanie nie można ich nazwać produktem ekologicznym. Tymczasem niezwykle ważną kwestią w dzisiejszych czasach jest dbanie o stan środowiska naturalnego. Słyszymy o tym praktycznie każdego dnia. Codziennie publikowane są na popularnych portalach internetowych artykuły na temat ekologii. Czym można więc zastąpić hałaśliwe sztuczne ognie? Jedną z ciekawych alternatyw jest nocny pokaz dronów. Jest to nowość w naszym kraju – drone light show.

Można zaryzykować stwierdzenie, że będzie to rozrywka zyskująca coraz większą popularność. Na czym polega nocny pokaz dronów? W powietrze wzbija się wiele takich maszyn, aby dzięki emitowanemu przez nie światłu utworzyć pewien wzór. Może on sprawiać wrażenie przypadkowego lub opowiadać jakąś historię. To zależy od organizatora imprezy i operatorów dronów.

Możliwości jest wiele. Istotne jest to, że nie trzeba obawiać się hałasu. Jest to bezpieczny spektakl. Na długo przed jego rozpoczęciem wyznaczana jest specjalna strefa bezpieczeństwa. Nawet jeśli jedna z maszyn ulegnie awarii, to dzięki systemom zabezpieczeń można być pewnym, że spadnie na wcześniej oznaczonym bezpiecznym obszarze. Nocny pokaz dronów na długo pozostaje w pamięci jego uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *