Kategorie:

Cięcie stali i obróbka skrawaniem – poznaj

Metalowy element uzyska pożądany przez człowieka kształt dopiero wtedy, gdy zostanie poddany obróbce. Obecnie w całej Polsce, w tym również we Wrocławiu stosuje się przy obróbce metali nowoczesne technologie. Czym jest obróbka skrawaniem?

To zestaw wielu różnych czynności związanych z obrabianiem metalu w taki sposób, aby przybrał on określony kształt. Skrawanie oznacza zdejmowanie kolejnych niewielkich części elementu metalowego, który jest poddawany obróbce. Ta czynność może być wykonana z pomocą takich stosowanych od dawna urządzeń, jak frezarka i tokarka. Współcześnie najczęściej stosuje się jednak nowoczesne maszyny sterowane numerycznie (CNC). Zapewniają one możliwość wykonania niezwykle precyzyjnej obróbki skrawaniem.

Dla takiej maszyny nie jest problemem obrobienie metalowego elementu z kosmiczną wręcz dokładnością sięgającą ułamków milimetra. Na dodatek takie elementy mogą być obrabiane seryjnie, jeden po drugim i za każdym razem precyzja będzie dokładnie taka sama. Obróbka skrawaniem wykonywana w ten sposób trwa znacznie szybciej, niż w przypadku zastosowania tradycyjnych maszyn. Mamy tutaj do czynienia ze znaczącą obniżką kosztów produkcji, co ma chyba największy wpływ na popularność maszyn sterowanych numerycznie (CNC). W tej branży każde zamówienie jest realizowane po szczegółowych konsultacjach z klientem. Czasem bywa tak, że to klient dostarcza materiału, z którego mają zostać wykonane zamówione przez niego przedmioty.

Warto również odnotować, że chociaż sam proces jest w pełni zautomatyzowany, to jednak stale czuwa nad nim człowiek. Firmy działające w tej branży zatrudniają na tym stanowisku osoby posiadające odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Jest tak również w przypadku STALKO. To znane we Wrocławiu i jego okolicach przedsiębiorstwo zajmujące się m.in. obróbką skrawaniem. O tym, jak dużym uznaniem cieszy się ta firma na Dolnym Śląsku możesz się przekonać poszukując w internecie ocen, których autorami są jej klienci. Wybór STALKO jako realizatora Twojego zamówienia to znakomita decyzja – zobacz cięcie stali Wrocław. Masz pytania lub wątpliwości? Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego, który znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *