OZE informacje
7,5 tys. wniosków o dopłaty do roślin energetycznych
środa, 16 maj 2007
ImageWczoraj, czyli 15 maja, minął termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników. Nie jest to data ostateczna ponieważ rolnicy mają jeszcze 25 dni na dostarczenie wniosków, jednak za każdy dzień zwłoki ich dopłata zostanie obniżona o 1 proc.
Czytaj całość...
Rzepakowe żniwa
czwartek, 05 kwiecień 2007
ImageZapowiadają się bardzo dobre zbiory rzepaku. To efekt głośnych obietnic polityków na temat biopaliw. Biopaliw nie ma, ale została powierzchnia zasiewów większa od zeszłorocznej o 15%. Co to oznacza dla rolników?     
Czytaj całość...
Dopłaty do energii
czwartek, 22 marzec 2007
ImageCzasu coraz mniej - tylko trzy dni na złożenie dokumentów mają firmy skupujące oraz pierwsi przetwórcy roślin energetycznych. Wnioski przyjmowane są przez regionalne oddziały Agencji Rynku Rolnego. Lista przetwórców będzie znana w połowie kwietnia.
Czytaj całość...
Tegoroczne zbiory rzepaku mogą przekroczyć dwa miliony ton
wtorek, 20 marzec 2007
ImagePonad pół miliona, czyli jedna trzecia polskich rolników skorzysta z wprowadzonych od tego roku dopłat uzupełniających. Szybko rośnie zainteresowanie uprawą roślin energetycznych, więc Polska będzie zabiegała dla nich o dodatkowe wsparcie Unii.
Czytaj całość...
Dopłaty do upraw energetycznych do poprawki?
poniedziałek, 19 marzec 2007
ImageMinisterstwo Rolnictwa uważa, że Komisja Europejska ustaliła za małą powierzchnię upraw uprawnioną do dopłat energetycznych – czytamy w Rzeczpospolitej.
Czytaj całość...
Wierzba purpurowa
piątek, 16 marzec 2007
ImageWierzba purpurowa (synonimy: w. piaskowa, w. czerwona, w. szpagatówka) (Salix purpurea) to gatunek krzewu należący do rodziny wierzbowatych. Występuje w Azji, płn. Afryce i w Europie. Pospolita na całym niżu Polski.
Czytaj całość...
Biomasa
czwartek, 15 marzec 2007
ImageBiomasa – to całość występującej w przyrodzie materii pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego nie wliczając w to materii organicznej zawartej w kopalinach.
Czytaj całość...
Róża wielokwiatowa
czwartek, 15 marzec 2007
ImageRóża wielokwiatowa (Rosa multiflora Thunb.) to pospolity gatunek krzewu z rodziny różowatych występujący na obszarach umiarkowanych i ciepłych półkuli północnej. Roślina ta pochodzi ze wschodniej Azji (Chin, Korei i Japonii).
Czytaj całość...
Słonecznik bulwiasty
środa, 14 marzec 2007
ImageSłonecznik bulwiasty (Nazwa łacińsk: Helianthus tuberosus ) – jest to  gatunek byliny należący do rodziny astrowatych. Pochodzi z Ameryki Północnej. W Polsce pojawił się dopiero w drugiej połowie XIX w. jako roślina uprawna.
Czytaj całość...
Eko-energia
środa, 14 marzec 2007
Image11 dni na złożenie wniosku. Tyle czasu mają przedsiębiorcy zainteresowani zakupem oraz przetwórstwem roślin energetycznych na złożenie wniosku do terenowego oddziału Agencji Rynku Rolnego.
Czytaj całość...