OZE informacje
Wiatrakowe Eldorado w Danii
czwartek, 17 maj 2007
ImageDania, lider w produkcji oraz konsumpcji energii wytworzonej przez wiatr wybudowała właśnie na Morzu Północnym największy na świecie morski park wiatraków. Jest to część planu zakładającego, że do 2025 r. aż 75 proc. energii kraju będzie pochodziło z elektrowni wietrznych. 80 gigantycznych turbin wietrznych parku "Horns Reef" umieszczonych 20 km od portu Esbjerg, o mocy 160 megawatów jest w stanie zaspokoić roczne zapotrzebowanie 150 tys. gospodarstw.
Czytaj całość...
Kolejna duża inwestycja wiatrowa na Pomorzu
czwartek, 17 maj 2007
ImagePomorze, dzięki dobrym warunkom wietrznym, powoli staje się krainą, która stoi wiatrakami. Dzisiejszy "Puls Biznesu" informuje, że już niedługo w okolicach Ustki powstanie kolejna wielka farma wiatrowa. Blisko 1,3 mld zł zamierza zainwestować w regionie słupskim w budowę farmy wiatrowej PS Wind Management, spółka z kapitałem amerykańsko-angielskim, która działa już w Wielkiej Brytanii, Grecji, Francji i Hiszpanii. Dzięki tym pieniądzom ma powstać aż 180 turbin wiatrowych.
Czytaj całość...
Kolejna farma na Pomorzu
środa, 09 maj 2007
ImageW gminie Skarszewy ma powstać elektrownia wiatrowa. Inwestorem jest firma Renpro ze Stargardu Szczecińskiego. Niedawno jej pracownicy przeprowadzili rozpoznanie terenów pod względem mocy wiatrów i okazało się, że jego siła w gminie Skarszewy jest wystarczająca pod taką inwestycję. Jak informuje prezes Renpro, Norbert Kiderys, wiatraki staną na terenie całej gminy, zwłaszcza w części północnej.
Czytaj całość...
Japończycy stawiają u nas wiatraki
wtorek, 10 kwiecień 2007
ImageNa temat elektrowni wiatrowej, którą w Zachodniopomorskim buduje kosztem 70 mln euro japoński koncern Mitsui - czytamy w Rzeczpospolitej.
Czytaj całość...
Nie chcą wiatraków
poniedziałek, 02 kwiecień 2007
ImageEnergia wiatru Mieszkańcy Golic i okolicy Lisowa protestują przeciwko budowie elektrowni wiatrowej.
Czytaj całość...
Hiszpanie wybudują wiatraki na południu Polski
piątek, 30 marzec 2007
ImageGamesa Energia Polska planuje na Podkarpaciu budowę farm wiatrowych za ponad 200 mln zł. Gamesa Energia Polska, należąca do hiszpańskiej Gamesy zajmującej się m.in. produkcją turbin wiatrowych i produkcją energii elektrycznej z wiatru, chce zbudować na Podkarpaciu farmy wiatrowe o mocy blisko 60 MW - dowiedziała się GP. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 60 mln euro (ok. 220 mln zł).
Czytaj całość...
Japończycy inwestują: 70 mln EUR przyleci z wiatrem
wtorek, 27 marzec 2007
ImageInwestycja w farmę wiatrową będzie największym projektem japońskim w województwie pomorskim. Aż 70 mln EUR będzie kosztować budowa 24 siłowni wiatrowych, które zamierza postawić japońskie konsorcjum w gminie Kobylnica w województwie pomorskim. Zajączkowo Wind Farm utworzyły Mitsui i J. power — dwie firmy z Kraju Kwitnącej Wiśni, działające w branży energetycznej.
Czytaj całość...
W Hiszpanii będzie więcej energii z wiatru niż z atomu
czwartek, 22 marzec 2007
ImageW poniedziałek 19 marca br. po raz pierwszy w historii Hiszpanii siłownie wiatrowe dostarczyły łącznie więcej energii elektrycznej niż elektrownie atomowe. Całkowita moc siłowni wiatrowych wynosiła 8375 MW, natomiast elektrowni atomowych 6797 MW.
Czytaj całość...
Podatek od całego wiatraka
czwartek, 15 marzec 2007
ImagePrawo Wysoki podatek od nieruchomości pobierany przez gminy może zablokować rozwój elektrowni wiatrowych w Polsce. Rzeczpospolita opisuje przypadek spółki Elektrownie Wiatrowe w Pieńkowie, która jest właściciele sześciu wiatraków w  Barzowicach w gminie Darłowo.
Czytaj całość...
Zachodniopomorskie daje przykład jak korzystać z wiatru
wtorek, 13 marzec 2007
ImageKto w Polsce wytwarza najwięcej energii ze źródeł odnawialnych ? Okazuje się, że prawie 90 procent krajowej produkcji z OZE pochodzi z okolic Szczecina. Województwo zachodniopomorskie jest bezsprzecznym liderem w tej dziedzinie, głównie dzięki dobrym warunkom wiatrowym wzdłuż całego pasa wybrzeża. Nie zmienia to jednak faktu, że do innych krajów ciągle nam daleko.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 23