OZE informacje
Forum CO2: KE chce wstrzymać rozwój polskiej gospodarki
piątek, 06 kwiecień 2007
ImageDecyzja Komisji Europejskiej redukująca do 208,5 mln roczną liczbę uprawnień do emisji CO2 na lata 2008-2012, wstrzyma rozwój polskiej gospodarki - twierdzą przedstawiciele Forum Branżowych Organizacji Gospodarczych (Forum CO2) oraz władze dziewięciu izb gospodarczych reprezentujących m.im. hutnictwo, energetykę, ciepłownictwo i rynek chemiczny.
Czytaj całość...
Czy Polska zdąży do 1 lipca uwolnić rynek energii?
czwartek, 05 kwiecień 2007
ImageIm mniej czasu zostało do 1 lipca - daty uwolnienia rynku energii - tym bardziej piętrzą się problemy. Jeśli Polska nie zdąży, grozi nam kolejne postępowanie przed Komisją Europejską.
Czytaj całość...
Unijne środki na odnawialne źródła energii
czwartek, 29 marzec 2007
ImageWiceminister rozwoju regionalnego Janusz Mikuła ujawnił, że Polska może pozyskać przez najbliższe 6 lat 542 mln euro na rozwój energetyki ze źródeł odnawialnych.
Czytaj całość...
KE zredukowała nam limity emisji CO2
środa, 28 marzec 2007
ImageDecyzja Komisji Europejskiej może spowodować spowolnienie naszego wzrostu gospodarczego i zwyżkę cen energii.
Czytaj całość...
Solidarność energetyczna będzie w eurokonstytucji?
czwartek, 22 marzec 2007
ImagePrezydent Lech Kaczyński powiedział w wywiadzie dla TVP, że jest szansa na to by w przyszłym Traktacie Konstytucyjnym UE znalazł się zapis o solidarności energetycznej UE.
Czytaj całość...
Przyznane Polsce limity dwutlenku węgla są zdecydowanie za niskie
czwartek, 22 marzec 2007
ImagePrzyznanie Polsce zbyt małych limitów na emisję dwutlenku węgla może spowodować spowolnienie wzrostu PKB i problemy z wykorzystaniem środków unijnych.
Czytaj całość...
Rod Christie, GE Energy: czyste technologie energetyczne to już fakt
wtorek, 20 marzec 2007
ImageUnia Europejska do 2020 roku chce zmniejszyć emisję zanieczyszczeń o 20 proc. Oznacza to, że w użycie będą musiały wejść nowe technologie. O perspektywy i możliwości technologiczne zapytaliśmy Roda Christie szefa GE Energy w Europie Środkowej i Wschodniej, Rosji i WNP.
Czytaj całość...
Unijny plan dotyczący energii odnawialnej
piątek, 16 marzec 2007
ImageW grupie doradców Barroso (11 osób) nie ma żadnego eksperta od bezpieczeństwa energetycznego. Nie ma też żadnego przedstawiciela Europy środkowej i Wschodniej, a więc krajów szczególnie wyczulonych na konieczność uniezależnienia się od rosyjskich monopolistów.
Czytaj całość...
Unia aż tryska energią
piątek, 09 marzec 2007
ImageEkologiczne ambicje unii europejskiej i polska rzeczywistość. Dwa światy, które w Brukseli próbują znaleźć wspólny język.
Czytaj całość...
Słońce i wiatr napędzą Unię
wtorek, 06 marzec 2007
ImagePolska nie chce, żeby pozyskiwanie energii z wiatru czy słońca stało się w Unii Europejskiej obowiązkowe. Ekologiczne priorytety forsują Bruksela i Berlin.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 15