OZE informacje
Dimas o akcji: popieram wszystko, co prowadzi do odnawialnych źródeł energii
piątek, 27 czerwiec 2008
Akcja Greenpeace na budynku ministerstwa gospodarki była ogromnym sukcesem. Nie tylko udało nam się w 100 procentach zrealizować założony scenariusz (wielki transparent na budynku i ruchome wiatraki przy wejściu), ale także na naszą prośbę wyszedł do nas komisarz Unii Europejskiej ds. środowiska, który wprost wyraził poparcie dla naszych działań.
Czytaj całość...
Trzeci pakiet energetyczny: Agencja Regulacji Energetyki rośnie w siłę
środa, 11 czerwiec 2008
Ekologiczna energia, lepsza oferta i niższe ceny - takie korzyści dla środowiska, konsumentów i europejskiego przemysłu przynieść ma "trzeci pakiet energetyczny", nad którym obecnie pracuje Parlament Europejski. Kluczem do projektu ma być rozdział produkcji od dostaw energii. Przedstawione przez Komisję Europejską zmiany w unijnym prawie trafią pod obrady plenarne w przyszłym tygodniu. Posłowie zagłosują nad rynkiem energii elektrycznej i statusem Agencji Współpracy Organów Regulacji Energetyki.
Czytaj całość...
Kłopot z ekologicznymi autobusami w Słupsku
wtorek, 15 maj 2007
ImageMiały być ekologiczne i tanie. Są tylko ekologiczne. Ponad 80 groszy więcej od oleju napędowego będzie kosztowało ekologiczne i odnawialne paliwo stosowane w nowych autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Słupsku. Miasto jako pierwsze w Polsce przystąpiło do nowatorskiego programu wdrażania biopaliwa w komunikacji miejskiej. Teraz ma z tego powodu same kłopoty.
Czytaj całość...
Będzie przyśpieszenie w OZE ?
poniedziałek, 23 kwiecień 2007
ImageNarodowy Fundusz Ochrony Środowiska szacuje, że w latach 2006-2009 wpływy z opłat i kar wyniosą ok. 1,6 mld zł. Fundusz planuje przeznaczyć tę kwotę na finansowanie przedsięwzięć związanych z odnawialnymi źródłami energii (OZE) - poinformował prezes NFOŚ Kazimierz Kujda. Pieniądze te będą stanowić krajowy wkład w finansowanie OZE w ramach jednego z priorytetów unijnego programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko".
Czytaj całość...
Niższe limity zachamują nasz rozwój ?
sobota, 07 kwiecień 2007
ImageDecyzja Komisji Europejskiej przyznająca Polsce mniejsze prawa do emisji dwutlenku węgla w latach 2008-2012 może wstrzymać nasz rozwój gospodarczy. "Nie było takiego przypadku, żeby kraj rozwijający się zmniejszał emisję CO2" - mówi przewodniczący Forum CO2 Andrzej Werkowski. Jego zdaniem, wzrost gospodarczy "z pewnością ulegnie zatrzymaniu", polskie firmy stracą konkurencyjność i nie będzie możliwości dalszego obniżania bezrobocia.
Czytaj całość...
MRR: Będą pieniądze na OZE
piątek, 06 kwiecień 2007
ImageNa rozwój energetyki ze źródeł odnawialnych możemy w latach 2007-2013 pozyskać ze środków Unii Europejskiej m.in. 542 mln euro w ramach jednego z priorytetów programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". Takie stanowisko przedstawił w mijającym tygodniu wiceminister rozwoju regionalnego Janusz Mikuła podczas konferencji "Energia ze źródeł odnawialnych - szansą rozwoju polskiej gospodarki"
Czytaj całość...
Polska i Estonia za modernizacją Ignalina
piątek, 06 kwiecień 2007
ImagePolska i Estonia zdecydowanie opowiadają się za modernizacją elektrowni atomowej w Ignalinie - powiedział w środę PAP marszałek Sejmu Marek Jurek po spotkaniu z estońskim prezydentem Toomasem Hendrikiem Ilvesem.
Czytaj całość...
Walka Niemców ze spalinami
środa, 04 kwiecień 2007
ImageNiemiecki fiskus od wczoraj dopłaca każdemu, kto unowocześni swój samochód z silnikiem diesla. Jeśli właściciel zainstaluje filtr pochłaniający sadzę ze spalin, otrzyma 330 euro. Jeśli tego nie zrobi - będzie płacił dodatkowy podatek. Niemcy walczą z dymiącymi samochodami,  a że najbardziej kopcą te z silnikami wysokoprężnymi, postanowili przekonać ich właścicieli przy pomocy pieniędzy. Przepisy dotyczą samochodów osobowych z silnikami diesla, po raz pierwszy zarejestrowanych przed końcem zeszłego roku.
Czytaj całość...
Słowacja rozważa budowę elektrowni atomowej
wtorek, 03 kwiecień 2007
ImageRząd Słowacji rozważa budowę elektrowni atomowej, która miałby być zlokalizowana niedaleko istniejącego już obiektu w Bohunicach za zachodzie kraju.
Czytaj całość...
Dodatkowe obowiązki wytwórców energii elektrycznej w odnawialnych źródłach energii
poniedziałek, 02 kwiecień 2007
ImageUstawa z dnia 12 stycznia 2007 r. zmieniająca ustawę Prawo energetyczne, ustawę Prawo ochrony środowiska oraz ustawę o systemie oceny zgodności, wprowadziła dodatkowe wymagania dotyczące wniosku o wydanie świadectwa pochodzenia, świadectwa pochodzenia oraz nałożyła nowe obowiązki na wytwórców energii elektrycznej w odnawialnych źródłach energii.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 56