OZE informacje
W Austrii o geotermii
piątek, 04 lipiec 2008
Delegacja Sejmiku Województwa Łódzkiego, na czele z Elżbietą Nawrocką, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego przebywała (27-30 czerwca) z wizytą w Austrii. Przedstawiciele naszego regionu zapoznali się z doświadczeniami partnerskiego Landu Styria w zakresie wykorzystania wód geotermalnych i rozwoju agroturystyki na obszarach wiejskich.
Czytaj całość...
Pierwsza w Polsce i druga na świecie elektrownia
piątek, 16 marzec 2007
ImagePodłódzki Uniejów nie ma złóż złota ani ropy, ale jego mieszkańcy i tak śpią na pieniądzach. Leżą one pod ziemią i mają  postać wód geotermalnych. Władze postanowiły zrobić z nich użytek. Dlatego w Uniejowie powstanie pierwsza w Polsce i druga  na świecie elektrownia, wykorzystująca gorącą wodę z podziemnych źródeł, dodatkowo podgrzewaną przez spalanie roślin  energetycznych.
Czytaj całość...
Politechnika Łódzka stawia na geotermię
środa, 14 marzec 2007
ImageWoda o temperaturze 110 - 120 stopni Celsjusza wydobywana z głębokości 4 km będzie ogrzewała kampus Politechniki Łódzkiej, osiedle akademickie oraz centrum sportu i rekreacji, które powstanie w najbliższych dwóch latach.
Czytaj całość...
W Uniejowie ciepło całkiem ekologiczne
środa, 25 październik 2006
ImagePodłódzki Uniejów ma od wczoraj najbardziej ekologiczną ciepłownię w Polsce. Uruchomiono w niej właśnie kotłownię na biomasę. Ciepło do uniejowskich mieszkań produkowane jest teraz z dwóch ekoźródeł - wód geotermalnych i odpadów drzewnych.
Czytaj całość...