OZE informacje
Biopaliwa w F1 ?
piątek, 18 maj 2007
ImageFormuła 1 stała się w Polsce, za sprawą występów Roberta Kubicy, jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Wyścigi bolidów są niezwykle widowiskowe, dzięki zastosowaniu w pojazdach najnowocześniejszych nowinek technologicznych. Skupiają w ten sposób rzesze fanów, którzy wiernie śledzą wszelkie wydarzenia. Bardzo możliwe, że już niedługo kibice zainteresują się biopaliwami, które do Formuły 1 chce wprowadzić kierownictwo całego cyklu.
Czytaj całość...
Energia ze śmieci
środa, 09 maj 2007
ImageJeśli potrzebne jest mobilne źródło energii elektrycznej, z pomocą mogą przyjść uczeni z Purdue University, pracujący dla amerykańskiej armii. Skonstruowali  oni niewielkie, przenośne urządzenie produkujące prąd ze... śmieci. Bioreaktor  wykorzystuje enzymy i bakterie do przerobienia resztek pożywienia (czyli pomyj) na etanol. Inna jednostka generatora w palny gaz przetwarza (przez gazyfikację, podgrzewanie w środowisku niskotlenowym) także papier, drewno, plastik i inne rodzaje odpadów.
Czytaj całość...
Spaliny z biopaliw zagrożeniem dla środowiska?
czwartek, 19 kwiecień 2007
ImageCzy określane mianem paliwa przyszłości biopaliwa mogą być zagrożeniem dla środowiska ? Spaliny z pojazdów napędzanych etanolem zamiast benzyną, mogą wpływać na zdrowie ludzi gorzej niż spaliny benzynowe. Tak ostrzegają naukowcy ze Stanów Zjednoczonych. Do takich wniosków doprowadziło ich wykorzystanie modelu komputerowego do symulacji jakości powietrza w USA w 2020 r.
Czytaj całość...
Producenci rzepaku przeciw akcyzie
wtorek, 10 kwiecień 2007
ImageProducenci rzepaku domagają się zwolnienia lub zawieszenia podatku akcyzowego na biokomponenty do paliwa produkowanego przez rolników na własne potrzeby oraz na biokomponenty wprowadzane do obrotu jako samoistne paliwo. W liście otwartym adresowanym do premiera Jarosława Kaczyńskiego Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku napisało w piątek, że rozporządzenie ministra finansów z 22 grudnia 2006, hamuje realizację ustawy o biopaliwach.
Czytaj całość...
Premier: kwestia biopaliw będzie z całą pewnością załatwiona
piątek, 06 kwiecień 2007
ImagePremier Jarosław Kaczyński zapewnił, że "z całą pewnością" kwestia biopaliw "będzie załatwiona". Jak dodał, rząd podejmuje w tej sprawie działania nie dlatego, że ktoś grozi, tylko dlatego, iż zadaniem rządu jest rozwiązywaniem realnych problemów społecznych.
Czytaj całość...
Ulga w akcyzie na biopaliwa
środa, 28 marzec 2007
ImageCałkowite zwolnienie z akcyzy biokomponentów stosowanych jako paliwa zakłada program promocji biopaliw na lata 2008-14, który trafił do konsultacji społecznych.
Czytaj całość...
Więcej samochodów na biopaliwa
środa, 28 marzec 2007
ImagePrezydent George W. Bush w niedawnym przemówieniu w Kongresie zapowiedział redukcję zużycia ropy przez USA o jedną piątą w ciągu dziesięciu lat. Chciał to osiągnąć przez zmniejszenie zużycia paliwa w nowych modelach samochodów. Co roku dystans przejeżdżany przez nowa auta na jednym galonie ma się wydłużać o 4 proc. Jednak zdaniem koncernów motoryzacyjnych jest to niewykonalne.
Czytaj całość...
Opłacalne biopaliwa
piątek, 23 marzec 2007
ImageWyższa ulga w podatku akcyzowym, dodatkowa ulga w podatku dochodowym dla producentów biokomponentów, a dla kierowców m.in. zwolnienie z opłat za parkowanie – to propozycje Ministerstwa Gospodarki zawarte w Wieloletnim programie promocji biopaliw na lata 2008- 2014 skierowanym 21 marca br. do konsultacji społecznych .
Czytaj całość...
Precz z biopaliwami?
czwartek, 22 marzec 2007
ImagePrzemysł spożywczy przestrzega przed zbyt szybkim rozwojem rynku biopaliw. Może to doprowadzić do znacznego wzrostu cen żywności.
Czytaj całość...
Biopaliwa: przełomu nie widać
środa, 21 marzec 2007
ImageMiał być przełom, ale jak na razie go nie widać. Ustawa o podatku akcyzowym, która ma wprowadzić biopaliwa na rynek jest po pierwszym czytaniu. Ale na tym koniec. Zapowiedzi ekspresowego tempa prac nad nią się nie sprawdziły.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 26