OZE informacje
Słomiana sieć
piątek, 25 maj 2007
ImageSieć punktów skupu i produkcji brykietów paliwowych ze słomy chce zbudować w Polsce grupa Pol-Mot Holding, dotychczas zajmująca się głównie produkcją motoryzacyjną. Spółka podpisała już umowy z dwiema elektrowniami na dostawy paliwa ze słomy i prowadzi zaawansowane rozmowy z kolejnymi. Oferta spółki pomoże firmom energetycznom wywiązać się z obowiązku wytwarzania części energii z odnawialnych źródeł.
Czytaj całość...
Energia z piwnych ścieków
poniedziałek, 07 maj 2007
ImageNaukowcy i specjaliści z australijskich browarów zaprezentowali na uniwersytecie stanowym Queensland w Brisbane eksperymentalną technologię uzyskiwania czystej energii z browarnianych ścieków. Żywiące się rozpuszczalnymi w wodzie pozostałościami cukru, skrobi i alkoholu bakterie będą produkować elektryczność i czystą wodę.W eksperymentalną technologię zostanie wyposażony browar Fostera w pobliżu Brisbane. Będzie w nim zainstalowane specjalne bioogniwo paliwowe.
Czytaj całość...
Jak biomasa to najlepiej w Świętokrzyskim
poniedziałek, 30 kwiecień 2007
ImageBiomasa to najkorzystniejsze źródło pozyskiwania energii odnawialnej na terenie Świętokrzyskiego - wynika z analizy, przedstawionej w piątek przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Kielcach. Zgodnie z opinią fachowców w tej dziedzinie, realizowany jest projekt "Agroenergetyka - szansa dla świętokrzyskich rolników", dotyczący promocji roślin energetycznych oraz szkoleń w zakresie zakładania plantacji i przetwórstwa upraw.
Czytaj całość...
Elektrociepłownia na biomasę w Finlandii
czwartek, 19 kwiecień 2007
ImageFińska firma energetyczna Fortum planuje wybudować w kraju tysiąca jezior nowoczesną elektrociepłownię opalaną biomasą i biopaliwem. Zakład o mocy grzewczej 50 megawatów i mocy elektrycznej 25 megawatów będzie wykorzystywał surowiec, składający się w 80 procentach z biopaliw i w 20 procentach z torfu. Obiekt ma być zlokalizowany ok. 40 kilometrów na północ od Helsinek.
Czytaj całość...
Tanie źródło energii - palma ?
wtorek, 10 kwiecień 2007
ImageMalezyjska firma Pioneer Bio Industries ogłosiła we wtorek, że znalazła nowe źródło energii, które może zastąpić paliwa kopalne - etanol, pozyskiwany z żywicy pewnego gatunku palmy. W Malezji powstaje już pierwsza na świecie rafineria, w której na skalę przemysłową produkowany będzie etanol z żywicy palmy nipa (palma krzewiasta, Nypa fruticans). Proces produkcji tego etanolu został już opatentowany.
Czytaj całość...
Światowe zasoby biomasy
czwartek, 22 marzec 2007
ImageEnergia biomasy Światowe zasoby biomasy są obecnie źródłem 44 ą 10 EJ energii w cišgu roku, co stanowi od 9 do 13 procent energii zużywanej na świecie. Udokumentowane zasoby biomasy, szacowane na ponad 276 EJ/rok, są sześciokrotnie wyższe od obecnego poziomu ich wykorzystania na świecie, a zasoby prognostyczne wynoszą około 2900 EJ/rok.
Czytaj całość...
Dopłaty do upraw energetycznych do poprawki?
poniedziałek, 19 marzec 2007
ImageMinisterstwo Rolnictwa uważa, że Komisja Europejska ustaliła za małą powierzchnię upraw uprawnioną do dopłat energetycznych – czytamy w Rzeczpospolitej.
Czytaj całość...
Nowy system dopłat
poniedziałek, 19 marzec 2007
ImageW tym roku wchodzi z życie nowy system dopłat do produkcji roślin energetycznych. Będzie on wdrażany przez Agencję Rynku Rolnego i Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Czytaj całość...
Eko-energia
środa, 14 marzec 2007
Image11 dni na złożenie wniosku. Tyle czasu mają przedsiębiorcy zainteresowani zakupem oraz przetwórstwem roślin energetycznych na złożenie wniosku do terenowego oddziału Agencji Rynku Rolnego.
Czytaj całość...
Dopłaty do roślin energetycznych
poniedziałek, 12 marzec 2007
ImageW 2007 roku Agencja Rynku Rolnego i Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą realizowały mechanizm WPR dotyczący wsparcia finansowego w sektorze roślin energetycznych.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 18